Ciekawostki, Fajne akcje

Zawody psich surferów w San Diego

Komentarze: 2 27 czerwca 2011

Psi surfing staje się coraz bardziej popularny, nie tylko w San Diego, ale na całym świecie. W tym roku odbyły się już szóste zawody w tej dyscyplinie. Wzięło w nich udział ponad 50 psów. Każdy z nich miał 10 minut, żeby zaprezentować swoje umiejętności. Istnieje też specjalna konkurencja dla grupowego surfowania oraz tandemów pies – człowiek. Sędziowie oceniają pewność z jaką zwierzę utrzymuje się na desce i czas przez jaki zwierzę nie spada do wody. Bardzo ważne jest nastawienie – psy, po których widać, ze lubią to robić, bo np.: merdają ogonem dostają więcej punktów. Mile widziane są tez zabawne stroje czy okulary.

Pamiętacie psa co jeździł na deskorolce? Okazuje się, że jest również fanem surfingu! Kiedy widzę jak on się przy tym świetnie bawi to wydaje mi się, że w ogóle psi surfing to super sprawa. Trzeba koniecznie nad Bałtykiem zainaugurować w tym roku.

Tegoroczna edycja zgromadziła 2500 widzów, a im więcej tym lepiej, bo zawody odbywają się w celach dobroczynnych. W tym roku udało się zebrać sporą sumkę, dzięki której dofinansowane zostaną biedne szkoły.

Foto: Cynr, San Diego Shooter, iansand, Scott Thigpen, TailspinT

Fajny wpis? Będzie mi bardzo miło jeżeli podzielisz się nim z innymi ;)

Co o tym sądzisz?

Komentarze (2)

  1. susp pisze:

    fatalnie nie rozumien po polsku ale jest fajne with google translate
    good job! 😉

  2. suso pisze:

    wrong name 🙂


Co o tym sądzisz?

Komentarze (2)

Connect with Facebook


Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. (Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.)

© 2017 doglife.pl. Powered by Wordpress.