Wychowanie

Dziwne rzeczy, które mówimy do psów

Jeszcze nie ma komentarzy 12 grudnia 2013

Kilka dni temu przez przypadek zostawiłam włączony taki internetowy speaker i bawiłam się z psem, nie zdając sobie sprawy z tego, że ktoś to może słyszeć. Było to potwornie krępujące uczucie, porównywalne z byciem złapanym na dłubaniu w nosie, dlatego nie przyznam się co mówiłam, powiem tylko, że to były jakieś głupoty na dodatek artykułowane obrzydliwym cieniutkim głosikiem. No, ale komu z was nie zdarza się czasami gadać tak z psem.

5636_0b94

Przypomniała mi się sytuacja, kiedy na spacerze z psem bardzo mi się spieszyło, a złośliwa psia fizjologia dokonywała na mnie sabotażu. Chcąc zachęcić psa, żeby się łaskawie pospieszył, powiedziałam: ‚No, szybciutko robimy kupkę’. Mina gościa, który to podsłuchał przechodząc – bezcenna. ‚Ja nie, tylko chodziło o psa…”

Oprócz tego wyznam też, ze używam zdrobnień, przezwisk, wyzwisk („ty brzydalu!”), różnych „dziubasków”, „śliczniaków”, „mordek” itp.

Poniżej jest filmik pokazujący co mówimy do psa, czy jak się wobec niego zachowujemy, a co byłoby bardzo dziwne w odniesieniu do naszych ludzkich znajomych.

Foto: Mike Baird

Fajny wpis? Będzie mi bardzo miło jeżeli podzielisz się nim z innymi ;)

Co o tym sądzisz?

Skomentuj to jako pierwsza osoba...

Connect with Facebook


Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. (Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.)

© 2016 doglife.pl. Powered by Wordpress.