Dom tymczasowy

Dostojna Greta szuka domu

Komentarze: 4 30 kwietnia 2015

W zasadzie będzie dopiero szukać domu, bo najpierw trzeba starszą panią doprowadzić do porządku.

Pani Greta się niestety zapuściła. Błąkała się pod Łodzią prawdopodobnie około 2 miesięcy, niekoniecznie dając się złapać, ale dając się dokarmiać. Było już cienko, kiedy wreszcie jedna pani ją odłapała – do tego stopnia, że Greta już nie mogła się podnieść. Ale się udało! Teraz jesteśmy już dużo poniżej stanów alarmowych, ale jest jeszcze sporo do zrobienia.

_1017597

Greta ma gigantycznego guza sutka. Dodatkowo kiedy do mnie trafiła dość sporo kasłała w nocy – moje pierwsze podejrzenia – przerzuty do płuc. Na szczęście na rtg nic nie takiego wyszło – to prawdopodobnie tylko sprawy przeziębieniowe, bo już po kilku dniach bez żadnych leków jest znacznie lepiej. Badania krwi też są całkiem przyzwoite. Dlatego myślę, że sprawa guza jest do załatwienia w przeciągu najbliższych tygodni i wtedy dama będzie mogła pójść do nowego domu.

To tyle jeśli chodzi o sprawy zdrowotne. Poza tym sunia jest w całkiem niezłej kondycji – uwielbia biegać i z wielką radością towarzyszy mi biegnąc przy rowerze, jak widzi mój rower to szczeka i tańczy 🙂 Jest urocza!

Ma całkiem inny charakter niż amstaffowate. Jest delikatna, chce być głaskana, ale jest nieśmiała, ciągle trochę zaniepokojona, w pomieszczeniach szuka drogi ewakuacji, ale spokojnie została sama w domu bez problemów. Myślę, że potrzebuje trochę czasu, żeby dojść do siebie psychicznie.

Na spacerach zachowuje się bardzo fajnie, nie ciągnie, myślę że będzie akceptować inne psy, bo raczej nie zwraca na nie uwagi.

_1017593

Patrząc na jej zachowania mam wrażenie, że jest uciekinierką. Na szczęście została już zachipowana (oraz zarejestrowana w bazie!) i się znajdzie, jeśli pozwoli się komuś złapać.

Problem jest z jedzeniem. Po miesiącach tułaczki zamiast rzucać się na nie – regularnie je sobie próbuje chować – przykrywa miski swoimi kocami albo wpycha mordą pod szafki – zrobiła mi raz małą demolkę próbując wcisnąć miskę pod lampę. Generalnie po Redziku,który zjadłby każdą możliwą ilość jedzenia – Greta to dla mnie koszmar. Testowałam już 5 rodzajów jedzenia (puszki, suche), namaczane, na ciepło, po długim spacerze, rano, wieczorem i w ogóle wszelkie kombinacje, ale teraz postanawiam być twardsza. Wiedząc, że pies nie sam się nie zagłodzi – stawiam miski na pół godziny – jak nie zje to chowam (no nie do końca jestem taka twarda, ale się staram).

_1017556

Na chwilę obecną pies jest u mnie w Łodzi, ale zainteresowała się nim fundacja sos dla wyżłów, która w prawdopodobnie najbliższym czasie przejmie ją ode mnie. Im pewnie będzie łatwiej znaleźć nowy dom, niż mojemu amstaffowemu towarzystwu. Tu możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku i tym samym pomóc w udostępnianiu Grety: klik. Osobą kontaktową jest w tej chwili Małgosia – tel. 665 228 535.

 

Fajny wpis? Będzie mi bardzo miło jeżeli podzielisz się nim z innymi ;)

Co o tym sądzisz?

Komentarze (4)

  1. Why not cut to the chase in big type face? “Please don’t park on the zig zag lines, they are there for a reason.” Job done. Oh, and “Thank you” at the end of course

  2. http://www./ pisze:

    So I just tried these — and LOVE! I accidently put in almond flavoring instead of vanilla, but once I figured it out, I balanced it with equal amount of vanilla — and I have to say, excellent mix up! I figured it would probably work since sweet potato casserole uses both! Great recipe, Gina — Thanks!!!

  3. http://www./ pisze:

    There are certainly plenty of particulars like that to take into consideration. That could be a great level to convey up. I provide the ideas above as normal inspiration but clearly there are questions just like the one you deliver up the place an important factor shall be working in honest good faith. I don?t know if greatest practices have emerged around things like that, however I’m sure that your job is clearly recognized as a good game. Each boys and girls feel the affect of only a moment’s pleasure, for the remainder of their lives.

  4. http://www./ pisze:

    I would only vote for Dr. Paul. Any of the others were elected would bring an end to the AMERICA that we used to know.Highly rated. What do you think? 11  1


Co o tym sądzisz?

Komentarze (4)

Connect with Facebook


Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. (Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.)

© 2016 doglife.pl. Powered by Wordpress.