Ciekawostki

5 najdziwniejszych ras psów

Komentarze: 3 16 lutego 2010

Marzysz o psie, na którego wszyscy zwrócą uwagę? Oto subiektywna lista najdziwniejszych ras psów, obok których nie sposób przejść obojętnie!

1. Puli

Pies- mop. Już od 9 miesiąca życia jego sierść zaczyna tworzyć charakterystyczne sznurki, które oczywiście maja tendencje do filcowania, więc potrzebują profesjonalnej pielęgnacji. Mimo swego ciężkiego wyglądu, są to psy bardzo zwinne i żwawe. Ta pochodząca z Węgier rasa jest w Polsce na razie mało popularna.

2. Mastif neapolitański

Imponujący pies, który przyciąga wzrok głownie ogromną ilością skóry na głowie i szyi. Fałdy muszą być odpowiednio pielęgnowane, gdyż tworzą wilgotne środowisko, co sprzyja zakażeniom skóry. Historia rasy sięga 6000 lat przed naszą erą. Warto wspomnieć, że właścicielami mastifów byli Juliusz Cezar i Aleksander Wielki.


3. Xoloitzcuintli

Nazwa jeszcze dziwniejsza niż sam pies (który jest dziwny bo jest bezwłosy)! Teoretycznie wymawia się to mniej więcej jak: szo-lo-its-kłint-li, ale na szczęście jest on też zwany meksykańskim nagim. Czczony przez Azteków, którzy wierzyli, że przeprowadza duchy ich władców ‚na drugą stronę’.

Zaleta nagiego psa- można na nim fajnie malować;)

4. Grzywacz chiński

W Polsce już całkiem popularny. Co ciekawe w jednym miocie rodzą się zarówno szczenięta bezwłose (hairless)  jak i owłosione (powder puff). Skóra grzywacza jest miła i ciepła (można ich używać do grzania rąk), opala się jak skora człowieka, więc latem wymaga smarowania kremami z filtrem.

5. Pinczer małpi

Swoją nazwę zawdzięcza nastroszonej i krzaczastej sierści na głowie i szyi. Rdzenny europejczyk- pochodzi z Niemiec. Należy do grupy psów ozdobnych (?!) i do towarzystwa.

Foto: puliarfanita, kenjobro, reneeanddolan, peppergrass, SheltieBoy, deannas

Fajny wpis? Będzie mi bardzo miło jeżeli podzielisz się nim z innymi ;)

Co o tym sądzisz?

Komentarze (3)

  1. ewa pisze:

    dziwne,ale slodziutkie.


Trackbacks/Pingbacks

  1. Mark Zuckerberg ma szczeniaka | Ciekawostki - 04. kwi, 2011

    […] puli, czyli owczarek węgierski, jeden z najdziwniejszych psów na świecie. Wygląd ma na tyle ciekawy, że osobiście mam na tapecie komputera zdjęcie puli autorstwa Tima […]

  2. Najpopularniejsze psy w Polsce | Kupowanie psa - 24. maj, 2011

    […] już o 5 najdziwniejszych rasach psów. Niektórzy ludzie lubią jak inni oglądają się za nimi na ulicach i dlatego biorą sobie psa o […]

Co o tym sądzisz?

Komentarze (3)


Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. (Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.)

© 2014 doglife.pl. Powered by Wordpress.